11 05 2015

bazen öyle anlar olacak ki ailenizden bile nefret etmeye başlıcaksınız. ve sonra bunun için pişman olacaksınız. bir kere yaşadınız mı bu duyguyu. bundan sonra sadece pişmanlık yaşayacaksınız ve başka duygulara yer vermeyeceksiniz. 

19.09.1944.

pazartesi saat 11.15 de dünya ya geldim. geliş amacımın ne olduğunu bilmiyorum. ama yaşamın bana kazandırdığı acı ve gözyaşı ve tiksinmek oldu.evet tiksinmek. bazı insanlar beni anlayamıcak.benden tiksinicekler ve bende onlardan. çünkü ben normal bir çocuk değildim. ama benim gibi olanlara göre gayet normalim.ben ddy çocuğuyum doktorlarımın tabiri ile. hayatımın her anının hatta çocuklarımı ve kocam etkileyecek olan şey.

DAMAK DUDAK YARIKLIĞI.

en ağır darbe tabiki annemde oldu. hayatında karşılaştığı en ağır şoklardan birisi. bunun için felç geçirdi. ama atlatı. çünkü atlatmak zorunda idi. ona muhta 2 çocuğu ve birde yaşam ve psikoloji mücadeesi vermeyi bekleyen ddy kızı kübrası vardı. bu kadın cidden güçlü olmalıydı.hayat ona karşı ağır yükler yükleyecekti. bu yolda en iyi yoldaşı en ağır yükleri taşıyan ben olacaktım.hayat nefes almaya başladığım ilk günden itibaren ağzıma sıçmaya başlayacak.

doğumumdan 5 gün sonra ömrümün geri kalanını orada geçireceğim hacettepeye geldim. hemşirelerin hademelerin ve hatta bazı doktorlarımın bile alay konusu olacağım yer. sevgili doktorum canım benim sayın Ayhan bey anneme adeta kızı gibi davranıyordu.ona sürekli destek oluyordu. Hatta beraber beni büyüteceklerini ve benim gayet sağlıklı bir çocuk olacağımı söylüyordu. bu adam benim en çok gördüğüm adamlardan biriydi. daha kardeşlerimi bile tam anlamıyla görememiş tanımamışken bu adam cidden bana sıcak gelmişti.

asistanlar beni muayene ederken içleinden muhammed bey ebnimde onun gibi doktor olacağımı anneme söylüyordu. annem de bu durumdan gayet memmundu. kızı gayet iyiydi. iyileşiyordu. 30 günlük iken gayet başarılı ameliyatını geçirmişti. ama budan ameliyata girmeden önce babasına ağır bir darbe idirmişti. bu baba bu kız doğduğunda bile bu kadar yıkılmamıştı. eline kızınız ölebilir ameliyat ağır fazla umut bağlamayın bu şartları kabul ediyorsanız imzalayın dye tutuşturulan kağıt orada o babayı adeta ikiye ayırmıştı.  zavallı babam ameliyat olsa da olmasa da yşama şansı az olan bu kızı için bu kağıdı imzalarken acaba kalemden mürekkep mi aktı yoksa babamın canımı yandı belli değildi.

ameliyat gayet başarılı.

 

 

0
0
0
Yorum Yaz